Treningi

W ramach przygotowań do Poznańskiej Korby 2022 stworzyliśmy dla Was trzy dodatkowe wydarzenia, aby oswoić Was z trasą zawodów. Poniżej udostępniamy tracki GPX jakie na te okazję przygotowaliśmy. Będziemy kolejno publikować każdy trening. Trasy są tak pomyślane aby na start/finish można było dojechać pociągiem (lub rowerem).

I Trening – trasa Kórnik-Więckowice – Niedziela 15.05.2022 (info w aktualnościach)

  • dystans: 58 km
  • zapoznanie z początkiem trasy Poznańskiej Korby. Trasa prowadzi przez Rogaliński Park Krajobrazowy oraz Wielkopolski Park Narodowy
  • Start – Camping Oaza Błonie w Kórniku / Finish – Więckowice (możliwy powrót pociągiem z Dopiewa lub Buku)

Atrakcje na trasie:

  • Rogaliński Park Krajobrazowy – Wzdłuż Warty, pomiędzy Puszczykowem a okolicami Śremu, rozciąga się Rogaliński Park Krajobrazowy o powierzchni 127 kilometrów kwadratowych. To tereny zalewowe Warty, podmokłe, z licznymi starorzeczami. Krajobraz niekończących się łąk urozmaicją potężne dęby szypułkowe. Zgodnie z wykonaną w 1992 roku inwentaryzacją naliczono około 2000 dębów na tym terenie z czego 1435 jest pomnikiem przyrody, z racji obwodu przekraczającego 200 centymetrów (na wysokości 1,3 metra). To największe w całej Europie skupisko wielowiekowych dębów szypułkowych. Najbardziej charakterystycznie wyglądają obumarłe, majestatyczne dęby, które nie są usuwane, ponieważ są miejscem życia i schronienia wielu innych, cennych stworzeń.
  • Wielkopolski Park Narodowy – WPN oferuje bardzo atrakcyjne i różnorodne tereny w odległości zaledwie 20 km od centrum Poznania. Ten założony w 1957 roku park narodowy zajmuje powierzchnię prawie 8 tysięcy hektarów. Inicjator stworzenia WPN, prof. Adam Wodziczko, określił to miejsce jako „prawdziwe muzeum form polodowcowych”. Czeka tu na Was bardzo urozmaicony krajobraz i podłoże.