Nawigacja. Jeśli nie masz z zegarka lub nawigacji, która wskaże Ci drogę, możesz zabrać ze sobą telefon z wgraną wcześniej mapą. Aby skorzystać z tej opcji możesz spróbować np. aplikacji MAPY.CZ.

 

Jak to zrobić?

Nawigacja z aplikacji mapy.cz

Aby nawigować się na trasie za pośrednictwem aplikacji mapy.cz musisz wejść w link:

https://en.mapy.cz/s/hafarocepu

Link przekieruje Cię od razu do aplikacji mapy.cz i będziesz mógł na niej korzystać z pomocy nawigacji.  Sam plik GPX pobrany ze strony i otwarty w aplikacji będzie tylko pokazywał trasę i będziesz mógł/mogła się zorientować czy na niej jesteś czy nie.
Polecamy ściągnąć mapy offline dla województwa wielkopolskiego, wtedy aplikacja będzie działać bez zarzutu nawet bez Internetu lub kiedy z jakiegoś powodu (np. w WPNie) zasięg transmisji danych będzie ograniczony.

 

Możesz też dodać plik gpx do aplikacji, aby mieć go pobranego na stałe, ale bez opcji nawigacji:

– Na komputerze – załóż konto na stronie en.mapy.cz (zapamiętaj hasło)
– Po zalogowaniu w prawym dolnym rogu kliknij ” TOOLS”
– Następnie „IMPORT GPX” – czyli plik pobrany ze strony z trasą Poznańskiej Korby (nazwij plik tak, abyś później pamiętał, który dokładnie wybrać)
– Ściągnij aplikację MAPY.CZ na telefon
– Następnie zaloguj się w aplikacji do swojego konta – tak jak na stronie www

– W aplikacji kliknij „trzy linijki” w lewym dolnym rogu – następnie „Aktywności” – „Miejsca i trasy” w lewym dolnym rogu
– Na koniec wybierz trasę Korby
– Na telefonie pojawi się mapa całej trasy. Sam plik GPX pobrany ze strony i otwarty w aplikacji będzie tylko pokazywał trasę i będziesz mógł/mogła się zorientować czy na niej jesteś czy nie.

 

Zapisy

Weź udział w wyścigu!

Przeżyj  przygodę, podczas której w trakcie jednych zawodów, odkryjesz najpiękniejsze rowerowe okolice Poznania.